Yardım

parapusula.com, satın alım kararlarınızı verirken, paranızı daha iyi yönlendirebilmenize ve "alırken kazanmanıza" aracılık eden bir platformdur.

 

Yaptığınız tüketim harcamalarında para, bir "hak ve değer ölçütü" olarak düşünüldüğünde; satın aldığınız ürün veya hizmetlerin kalitesinin ve mağazaların size yaklaşımının, ödediğiniz fiyatla doğru orantılı olması önemlidir. Değilse, "alırken zarar ediyorsunuz" anlamına gelir.

 

      Paranızın rotasını parapusula.com’la belirleyin.

parapusula.com; kapsamlı ürün/hizmet arama ve fiyat karşılaştırma platformudur.  Online ve offline mağaza ile teknik servis/hizmet firmalarından oluşan geniş mağaza yelpazesiyle ziyaretçilerine; aradıkları ürüne, fiyata, kaliteye ve hizmete ulaşma imkanı sunmaktadır.

 

Satış yapmamaktadır ancak yüzlerce mağaza ile binlerce ürün/hizmeti listeleyerek ve ürün, fiyat, mağaza seçiminize aracılık ederek doğru satın alma kararı vermenize olanak sağlamaktadır.

Fiyat karşılaştırma anlamında, sadece internetten alışveriş yapmak isteyenlere hitap eden benzer siteler bulunmakta.

 

      parapusula.com’un bu sitelerden farkı:

 

parapusula.com; kapsamlı ürün/hizmet arama ve fiyat karşılaştırma platformudur. Hem e-ticaret mağazaları hem Görmeden Almam (offline) mağazaları hem de teknik servis/hizmet  firmalarından oluşan geniş mağaza yelpazesiyle  ziyaretçilerine; aradıkları ürüne, fiyata, kaliteye ve hizmete ulaşma imkanı sunmaktadır.

 

Teklif Sepeti, Günün Fırsatı ve Mağaza Endeksleri gibi farklı uygulamaları ve objektif yaklaşımıyla; tüketicilerin alışveriş kararlarına ışık tutmaktadır.

 

Daha uygun fiyatlara ürün satın alabilmenize yardımcı olan, mağazaların hizmet kalitesini ölçen, uygun fiyatla birlikte iyi hizmet veren mağazaları da seçebilmenize olanak tanıyan ve ayrıca teknik servis / hizmet verenlere erişiminize aracılık eden bir platform olma özelliğine sahiptir.

 

            Üyelik avantajları:

 

 

            *Aradığınız binlerce ürüne, yüzlerce hizmete ulaşabilirsiniz.

 

*Ürünlerin fiyatlarını ve mağazaların hizmet kalitelerini karşılaştırabilirsiniz.

 

*Tercihinize göre, “e-Mağaza” fiyatlarına veya size en yakın “Görmeden Almam" mağaza fiyatlarına ulaşabilirsiniz, mağazalarla online mesajlaşabilirsiniz.

 

*Self Servis’le hizmet artık çok yakınınızda. Hızlı ve kolay bir şekilde Teknik Destek/Hizmet firmalarına ulaşabilir, online mesajlaşabilirsiniz.

 

*Teklif Sepeti Uygulamamız ile, online alışverişte de pazarlığın tadını çıkartırsınız. Mağazalara teklif yaparak, aradığınız ürünleri ve hizmetleri en uygun fiyatlarla satın alabilme imkanı elde edersiniz.

 

*Günün Fırsatı Uygulamamız ile çok uygun fiyatlarla ürün ve hizmet satın alabilirsiniz.

 

*Mağaza endeksleri ve analizleri ile mağazaların hizmet kalitelerini ölçebilir, gözlemleyebilir ve en iyi hizmet veren mağazaları bulabilirsiniz.

 

*Ürün alımı sonrası yaşadığınız bir sorun olması halinde, üye panelinizden ilgili mağazaya gönderebilir, hızlıca çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

*Uygun fiyatla birlikte; doğru ürüne, doğru mağaza ve firmaya, iyi hizmete ve kaliteye ulaşmış olursunuz.

Etkili bir tanıtım yapmak istiyorsanız; mağazanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi yansıtan tanıtım görsellerini parapusula.com hedef kitlemizle paylaşabilirsiniz.

 

parapusula.com, üye mağazalarına;

 

*Bilinirlik, ulaşılabilirlik ve güvenilirlik açısından fark yaratmaları,

 

*Mağazalarına yönlenen parapusula.com ziyaretçilerinin sağlayacağı müşteri trafiğiyle satışlarını arttırmaları,

 

*Binlerce e-ticaret sitesi ve fiziksel (offline) mağaza arasından ön plana çıkarak, iyi bir pazar payına sahip olabilmeleri

 

gibi avantajlar sunmaktadır.

 

Bu avantajlardan yararlanarak, hedef müşteri kitlesine ulaşma imkanı bulan tüm iş ortağı mağazalarımız, aynı zamanda reklam olanağımızdan da yararlanabilirler.

 

Detaylı bilgi için:

 

Kurumsal > Reklam

           *e-Mağaza (e-Ticaret Siteleri)

 

           *Pazaryeri  (Birçok Alt Satıcıyı Barındıran e-Ticaret Platformları)

 

           *Görmeden Almam Mağazaları (Offline Mağazalar)

 

           *Self Servis Firmaları (Teknik Servis / Hizmet Firmaları)

Mağazaların listelenmesinde kesinlikle ayrıcalıklı bir süreç uygulanmamaktadır.

 

Benzer nitelikteki platformlarda uygulanan; popüler mağazalar, ayrıcalıklı mağazalar vb. gibi objektif yaklaşımdan uzak ve bazı mağazaları ön plana çıkartan nitelikteki belirli uygulamalar, listelenen mağazalar arasında haksız rekabete neden olmaktadır.

 

parapusula.com ürün ve hizmet listelemelerinde fiyat ön plandadır. En ucuzdan en pahalıya doğru bir sıralama söz konusu olmaktadır.

 

Ziyaretçilerimiz isterlerse, mağaza tipine ve mağaza endeks puanına göre de filtreleme yaparak hem uygun fiyatları hem mağazaların hizmet seviyelerini hem de aradıkları ürünün hangi tip mağazalarda satıldığını birlikte görme ve değerlendirme fırsatı bulmuş olur.

Mağaza Endeks Sistemi; parapusula.com üzerinden e-ticaret sitelerine yönlenen üyelerimizin, olumlu ve olumsuz alışveriş deneyimlerini esas alır.

 

Bu deneyimler, bir hesaplama yöntemiyle puanlanarak Mağaza Endekslerini oluşturur. 

 

Mağaza Endeksleri, mağazaların hizmet kalitesini grafik ve puan bazında görmenize ve analiz etmenize olanak sağlar.

 

Detaylı bilgi için:

 

Nedir, Nasıl Çalışır? > Mağaza Endeks Sistemi

            Online alışverişte pazarlığı farklı bir boyuta taşıdık.

 

Teklif Sepeti, üyelerimize; mağazalara teklif sunarak, almak istedikleri ürün ve hizmete en uygun fiyatla sahip olma imkanı sunan bir uygulamadır.

 

Hem üyelerimize hem iş ortağı mağaza ve firmalarımıza birçok avantaj sunmaktadır.

 

Detaylı bilgi için:

 

Nedir, Nasıl Çalışır? > Teklif Sepeti

Üye mağazalarımızın, istedikleri sayıda ve belirli bir indirim uygulamak üzere seçtikleri ürün ve hizmetlerini; kendilerinin belirleyebileceği tarih aralığında, fırsat ürünü olarak hedef kitlemizle sunmalarını sağlayan bir uygulamadır.

 

Günün Fırsatı, ziyaretçilerimize çok uygun fiyatlarla ürün alma olanağı sunarken, iş ortağı mağazalarımız için ise fazla sayıda ürün satabilme imkanı sağlar.

 

Detaylı bilgi için:

 

Nedir, Nasıl Çalışır? > Günün Fırsatı

Evet, bulabilirsiniz.

 

Görmeden Almam mağazalarımız size bu fırsatı sunmaktadır. Eğer görmeden almam diyenlerdenseniz, listelenen mağazalardan en uygun fiyatlı ürünleri satan, evinize en yakın mağazaları bularak ve mağazayı ziyaret ederek ürünü alabilirsiniz.

Evet, bu da mümkün.

 

parapusula.com’da listelenen Self Servis firmaları, tam olarak bu ihtiyaçlarınızı karşılamak için  hizmet vermekteler.

 

Cep telefonu, bilgisayar, televizyon, çamaşır makinası, kombi vb. gibi tüm cihazlarınızla ilgili hasar, kurulum vb. gereksinimlerinizde,  ürününüzün markasını parapusula.com’da aratın, size en yakın teknik servis firmalarına ulaşın.

 

Bir hizmet talebiniz varsa, hizmet türünü yazın ve aratın, hizmet firmalarına ulaşın.

 

Firmalarla isterseniz online mesajlaşın veya telefonla ulaşın, isterseniz de ziyaret ederek destek alın.

            Tabi ki.

 

parapusula.com üzerinden yönlenerek ürün satın alan üyelerimiz, almış olduğu ürünle veya mağazayla ilgili her hangi bir sorun yaşamaları halinde, üye paneline girerek sorununu/şikayetini ilgili mağazaya iletebilirler.

 

Üyemiz ve mağaza arasında geçen, sorunun çözümüyle ilgili süreç, mağaza endekslerinin oluşumunu sağlamaktadır.

 

Detaylı bilgi için:

 

Nedir, Nasıl Çalışır? > Mağaza Endeks Sistemi

E-ticaret sitelerine ait ürün fiyatları, ilgili sitelerdeki fiyatlar baz alınarak her gün otomatik olarak güncellenmektedir. Görmeden Almam ve Self Servis mağazaları ise ürün/hizmet fiyatlarını kendileri güncellemektedir. 

 

Listelen tüm ürün/hizmetlerle ilgili güncel olmayan fiyat bilgileri mağazaların sorumluluğundadır.